Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Spotkanie z językiem niemieckim – gr. IV Złote Rybki

W środę  5.04.2017r. grupa IV ,, Złote Rybki” gościła Panią Jolę Ferens ( mamę Pawełka), która przeprowadziła z dziećmi zajęcia z języka niemieckiego. Podczas pierwszego spotkania, dzieci uczyły się nazw zabawek, części ciała oraz nazw podstawowych kolorów. W trakcie zajęcia starszaki nauczyły się także „ witać, dziękować oraz przedstawiać się w obcym języku”. Grały również w grę MEMORY. Na zakończenie dzieci otrzymały karty pracy, które samodzielnie próbowały rozwiązać, a następnie musiały pokolorować je wg własnego pomysłu. Spotkanie z językiem niemieckim było nowym wyzwaniem dla dzieci. Z wielką radością i uśmiechem aktywnie uczestniczyły w zajęciu. Dlatego, gdy nadeszła kolejna środa dzieci z niecierpliwością czekały na Panią Jolę. I tak dnia 12.04.2017 r. starszaki ponownie zmagały się z wymową słówek „ po niemiecku” .

 Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Joli za wspaniałą zabawę i  bardzo miłe spotkania.
Grupa IV  ,,Złote Rybki

Dodaj komentarz

Skip to content