Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Spotkanie z autorką

W dniu 9 luty 2017r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 5 im. Krasnala Hałabały gościliśmy podróżnika i autorkę niedawno wydanej książki: „Połoninka” Panią Agnieszkę Martinka.

Pani Agnieszka malowniczo i energetycznie nakreśliła 5 i 6 latkom o swoich pasjonujących podróżach „Rowerem po Afryce”. Opowieść Agnieszki Martinki ilustrowana była zdjęciami, które zrobiła w czasie swej podróży. Cudowne zdjęcia i klimaty Afryki, ogromnego kontynentu, zdjęcia gór, jezior, polnych dróg, szczyt Kilimandżaro przeniosły nas – uczestników spotkania w tamte strony. Przez moment byliśmy razem z Agnieszką M. w Afryce.

Agnieszka Martinka opowiedziała o życiu małych dzieci w Afryce, o tym czym się bawią, czym dla nich jest rower ? gdzie mieszkają, śpią, jak się ubierają? W jaki sposób zarabiają ich rodzice, jaka jest wartość zarobionych pieniążków dla nas Polaków! Zaprezentowała ciekawe zajęcia „ naszych braci” na kontynencie afrykańskim, Dzieci żywo reagowały !!!

Rozmowa z dziećmi potoczyła się w kierunku smaku owoców: słodkich „jak afrykańskie słońce”, braku sztućcy na stole (bez których my Europejczycy nie wyobrażamy sobie posiłku), zabawek dzieci z Afryki oraz z zachwytem rozpoznawanych zwierząt afrykańskich na fotografiach!

Jak napisała w kronice przedszkolnej: ”piękne, wesołe, wzruszające spotkanie z dziećmi 5- i 6-latkami „Moje afrykańskie wspomnienia z lat 2002, 2003, 2004”.

Dzieci przygotowały dla Podróżniczki „książkę” złożoną z ilustracji – rysunków dziecięcych, w których zawarte były ich wspomnienia z podróży.

Dzieci dzieliły się swoimi wspomnieniami i pokazywały przyniesione gadżety! Wspólna fotografia ubarwiła spotkanie z Podróżnikiem, Autorką dwóch książek(jak podkreśla), Tomaszowianką, która kocha nasze cudowne, małe miasteczko i często do niego powraca. Dziękujemy Ci Agnieszko!

Dodaj komentarz

Skip to content