Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Spotkanie z autorką wierszy

14 marca 2017r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim gościliśmy Panią Barbarę Borkowską.

Pani Barbara piastowała stanowisko dyrektora Przedszkola  Nr 5 i tak napisała w kronice przedszkolnej: „Odwiedziłam moja placówkę, w której zostawiłam ”cząstkę swego życia”(10 lat) z prawdziwym  wzruszeniem i uczuciem radości w sercu”. Motto spotkania: „Miej serce wrażliwe, oczy dostrzegające biedę, naucz się wyciągać pomocną dłoń słabszym”.

Pani Barbara Borkowska jest autorką wierszy wydanych w książce pt:„Umieć zachwycić się życiem”. Zamiłowanie i twórczość do pisania wierszy, którą odkryliśmy niedawno u P. Basi zainteresowała Nas,   z uwagi na ogrom wartości ważnych w życiu człowieka, a w tak prosty sposób przedstawiony w poezji Autorki Barbary.

Wiersz pt: „Przyjaźń” był pierwszym  zaprezentowanym dzieciom z grup: Złote Rybki i Muchomorki. Dzieci spontanicznie wypowiadały swoje przemyślenia na temat przyjaciół. Niezwykle wzruszający wiersz o Mamie P. Barbary poruszył wychowanków!

Autorka opowiedziała  5 i 6 latkom o pomocy, jaką niesie dzieciom chorym-pozbawionym opieki rodzicielskiej w ramach akcji SOS – wioski dziecięce i współpracy z Fundacjami: „Potrafię pomóc”, „Razem łatwiej”. Podkreśliła zaangażowanie dzieciaków z „5” w akcje charytatywne, o których przeczytała w lokalnej prasie i zachęciła do udziału w innych !

Na okoliczność wizyty w przedszkolu i spotkania z dziećmi Barbara B. napisała wiersz pt: ”Moje przedszkole”. Dzieci podziękowały oklaskami ! Przedstawiły swoje wierszowane próby.

Dzieciaki wysłuchały także wiersza o pewnym Chłopcu z wioski SOS o niezwykle bujnych lokach i czarującym spojrzeniu pt: „Zobacz to Ja”

-Uśmiech na twarzy

Radosny mam

Zobacz jak pięknie

Piosenkę gram!

     Oczy się śmieją

     Patrzę na świat

     Szukam – gdzie jest ma siostra?

     Gdzie jest mój brat?

 

Dziękujemy za przepięknie spędzony czas z dziećmi w Twoim Przedszkolu!

 

Maria Majak-Rebizant

Grażyna Patro

Dodaj komentarz

Skip to content