Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

“Kocham Cię Polsko” gr. Muchomorki

   W Przedszkolu Krasnala Hałabały w dniu 8.XI.2019 obchodziliśmy uroczystość 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości pt.“Kocham cię Polsko”. Wszystkie grupy zebrały się, aby świętować ten wyjątkowy dzień. Podczas występu dzieci z grupy V “Muchomorki” recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, pięknie odśpiewały Hymn Polski wraz z zaproszonymi gośćmi oraz piosenki o tematyce patriotycznej. Bardzo wzruszający był taniec dzieci z chusteczkami biało – czerwonymi do utworu “Dziękuję Ci Polsko”.

   Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości, przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej placówce. Uroczystość była nagrywana do Katolickiego Radia Zamość. Zachęcamy do odsłuchania w KRZ (zakładka Archiwum).

   W dniu 11 listopada 2019 delegacja dzieci z naszego przedszkola złożyła kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dodaj komentarz

Skip to content