Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

“Co ja mogę zrobić dobrego dla Ziemi?” – roztrzygnięcie konkursu rodzinnego.

  • Homepage
  • Wpisy
  • “Co ja mogę zrobić dobrego dla Ziemi?” – roztrzygnięcie konkursu rodzinnego.

Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 4, 5 i 6 lat. Wpłynęło 28 prac – książeczek. Specjalnie powołane JURY oceniło prace i przedstawiło wyniki. Wśród prac dzieci czteroletnich wyróżniono: Amelię Dworniczak, Franciszka Skibę, Zofię Koprowską. Wśród prac dzieci pięcioletnich wyróżniono: Hannę Górnik, Emilię Bartosz, Hannę Szaluś. Wśród prac dzieci sześcioletnich wyróżniono: Franciszka Jagusia i Hannę Hawryluk. Pozostałe prace również zostały nagrodzone. Fundatorami nagród była Rada Rodziców przy Przedszkolu nr 5, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Nadleśnictwo Tomaszów oraz Tomaszowski Dom Kultury.

14 lutego 2020 r.  nastąpiło uroczyste podsumowanie tego konkursu. Zaproszonymi gośćmi były: Pani Reneta Miziuk – Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tomaszowie Lub., Pani Daria Łata – Nadleśnictwo Tomaszów oraz Pani Agata Zakrzewska – Tomaszowski Dom Kultury.

Spotkanie rozpoczęły dzieci 4 letnie z układem ruchowym, następnie dzieci 5 letnie zainscenizowały krótką scenkę o porządkowaniu lasu. Były również skandowane hasła o tematyce ekologicznej oraz wspólny śpiew piosenki pt. „Ziemia – nasza planeta”. Na zakończenie odczytany został „list do ziemi” – zrobił to samodzielnie Dawid – sześciolatek z grupy Muchomorki.

Dodaj komentarz

Skip to content