Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Audycja radiowa z księdzem w gr. IV i V

Czy we mnie mieszka DOBRO? Co to jest DOBRO? Czy jestem DOBRY? Jak czynię DOBRO? Czy staram się być DOBRY?

„DOBRO” to kolejny ważny i inspirujący  temat  nurtujący uczestników kolejnej audycji radiowej z Ks. Grzegorzem Chabrosem.

23 lutego  z dziećmi 5 i 6 letnimi nagrywano audycję, która zostanie wyemitowana na antenie Katolickiego Radia Zamość w kategorii audycje „W Duchu Św. Dominika”. Spotkanie rozpoczęliśmy od dobrych pączków i faworków(wszak to tłusty czwartek), a w naszej tradycji „objadamy” się słodkościami. Wiadomo dzieciaki uwielbiają słodycze, my dorośli dbamy i „dawkujemy” pewną ich ilość, ale raz na jakiś czas należy się nimi podelektować!!!

Sześciolatki przygotowały się do spotkania! Filip K. opowiedział swoimi słowami treść bajki pt:”Jarzębinka”, w której przewodnim tematem jest dobroć.

Wszystkie obecne dzieciaki opowiadały Księdzu o swoich dobrych uczynkach, przedstawiając w rysunkach: dobre postepowanie w domu, czy w przedszkolu. Zaśpiewały i powiedziały wierszyk o tradycji tłustego czwartku, a także wręczyły osobiście wykonane i upieczone faworki. Na dociekliwe pytania Księdza Grzegorza : czy i w jaki sposób są dobre? jak czynią dobro? dlaczego to jest takie ważne w życiu ludzi? – Dzieciaki odpowiadały:” nie psuć, nie gryźć, pomagać mamie w sprzątaniu, nikomu nie robić krzywdy, karmić rybki, opiekować się pieskiem. Jan Ł. zwrócił uwagę także, że należy nieść pomoc przygodnie napotkanym i wezwać pogotowie, jeśli ktoś jej potrzebuje. Ola CH. pomaga swojej chorej mamie przynosząc lekarstwo! Martynka O.bawi się ze swoim braciszkiem, opiekując się nim! Gabrysia D. podlewa kwiatki! Dawid i Miłosz po prostu mówią swoim Mamom, że Je kochają!

 

Spotkanie było radosne, energetyczne i pełne radosnej DOBROCI!

Dodaj komentarz

Skip to content