Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Audycja radiowa gr. IV i V

25 września w Przedszkolu Samorządowym Nr 5 im. Krasnala Hałabały odbyła się kolejna audycja radiowa z sześciolatkami z gr. IV „Złote Rybki” i V „Muchomorki” prowadzona przez ks. Grzegorza Chabrosa. Po radosnym powitaniu ksiądz Chabros przedstawił temat spotkania, a pani Ela B. odczytała list od Pani Jesieni zaadresowany do przedszkolaków. Następnie wszyscy o tym liście rozmawiali, odpowiadali na pytania: jaka jest jesień, z czym nam się kojarzy? Na pytanie co robimy z kasztanów Aleks odpowiedział że figurki, Kasia króliczki, Filip ludziki. Ksiądz zadawał zagadki o tematyce jesiennej. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Zuzia wiedziała, co to za kłębuszek, który w liściach sobie leży? Staś odpowiedział, kto mieszka wśród lasu, orzeszki zajada i w dziupli na zimę zapasy składa. Gabrysia wiedziała, co spadło z drzewa, leży na trawniku w brązowej koszulce w kolczastym płaszczyku. Następnie przedszkolaki razem wyrecytowali wiersz pt. „Kolorowy bukiet”

Do parku przyszły z piąteczki dzieci

Chcą zrobić z liści barwny bukiecik.
Listki czerwone jak malowane,
Leżą pod klonem i pod kasztanem.

Pod dębem leżą brązowe liście.
Liście pod wierzbą błyszczą srebrzyście.
Serduszka złote spadają z brzozy,
Jaś ma ochotę w bukiet je włożyć.

Gdy ten bukiecik stanie na stole,
Ozdobi dzieciom całe przedszkole!

Po wierszyku zaśpiewali piosenkę ”Jesienna cza, cza”. Na zakończenie audycji ksiądz mówił zdania, a dzieci  miały odpowiedzieć, czy są prawdziwe czy fałszywe. Zgodnie potwierdziły, że w czasie jesieni niektóre zwierzęta przygotowują się do snu i ze w czasie jesieni najbardziej smakują ziemniaki pieczone w ognisku. Ale fałszywe były zdania, że pod koniec lata do ciepłych krajów odleciały wróble i że w dziupli na drzewie mieszka jeż.

Zapraszamy do wysłuchania audycji na antenie Katolickiego Radia Zamość.

Dodaj komentarz

Skip to content