Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Zabawy z robotem Dash

Dzieci z grupy „Muchomorki” od niedawna obcują z robotem edukacyjnym Dash. Jest to najprawdziwszy robot dla dzieci, którym kieruje się za pomocą tabletu. Jest on  wyposażony w kółka, dzięki którym potrafi się przemieszczać, a za pomocą wbudowanych sensorów wykrywa na swojej drodze przeszkody. Dash doskonale tańczy, śpiewa, świeci kolorowymi światełkami, rozmawia z uczestnikami zajęć swoim własnym głosem lub odtwarza głosy nagrane. Robot ma charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z robotem dzieci wchodzą w świat programowania, przy tym zupełnie nieświadomie rozwijają umiejętność logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu  problemów, kreatywnego podejścia, współpracy i podstaw j. angielskiego. Nasze sześciolatki uczą się podstaw jego obsługi i wydawania mu poleceń a jednocześnie czują się jakby “grały” na tablecie.

Skip to content