Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Podsumowanie ferii u Krasnala Hałabały

Tegoroczne ferie pomimo brzydkiej pogody nam upłynęły wyjątkowo miło. W pierwszym tygodniu nauczycielki z pomocą naszego pana Kamila zorganizowali dzieciom zabawę taneczną. Podczas zajęć malarskich dzieci rozwijały swoją kreatywność malując własne obrazy na sztalugach. W przedszkolu odbyły się również zajęcia sportowe, przeprowadzone przez Panią Anię. Pani Ania zorganizowała zajęcia z piłką, sprawnościowe tory przeszkód czy ruchowe konkurencje. Poprzez zabawy ruchowe oraz gimnastykę dzieci przyswajały prawidłowe nawyki zdrowotne oraz dobrze się bawiły. Drugi tydzień rozpoczęliśmy bardzo aktywnie. Maluchy ćwiczyły motorykę dużą podczas zabaw ruchowych na sali gimnastycznej: były zabawy z chustą Klanzy oraz kolorowymi obręczami. Natomiast starszaki dzielnie nawlekały kolorowe koraliki ćwicząc przy okazji umiejętności matematyczne Wtorkowy poranek spędziliśmy z p. Elą z Biblioteki Pedagogicznej, która przeprowadziła dla wszystkich dzieci zabawy tematycznie związane z zimą. Dzieci brały również udział w zajęciach przeprowadzonych przez pedagoga specjalnego. Pani Ewelinka ćwiczyła z dziećmi koncentrację, motorykę dużą i małą. W środę przedszkolaki spędziły przedpołudnie na zabawach ruchowo-muzycznych z panem Kamilem. Najmłodsi wykonali swoją ciastolinę, która miała piękne kolory i zapach. Badali również śnieg oraz poszukiwały ukrytych w śniegu zabawek. Dodatkowo dzieci wykonały ciekawą pracę plastyczną przedstawiającą zimowe drzewa, podczas której mogli pobawić się sensorycznie. Czwartkowy dzień upłynął przedszkolakom pod hasłem “Kocham kino” z filmem „Psi Patrol”. Po udanym seansie filmowym przedszkolaki-starszaki wzięły udział w tworzeniu cieczy nienewtonowskiej. W ostatni dzień ferii przypadał Światowy Dzień Pizzy. 9 lutego uczciliśmy zapoznaniem się bliżej temu włoskiemu przysmakowi oraz przygotowaniem własnych pizz, które zostały zjedzone ze smakiem.

Skip to content