Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Nasze Przedszkole w roku szkolnym 2020/2021 przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Projekt realizowany był w grupie „Smerfy”, głównym jego celem było rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

W ramach projektu dzieci brały udział w kilku modułach:

  • „Misiowe laboratorium czterech żywiołów”poprzez zabawy badawcze
    i eksperymenty, dzieci dowiedziały się, czym są cztery żywioły i jaka moc w nich drzemie. Obserwowały gasnący płomień, kolorową tęczę na talerzu, uciekający brokat oraz dowiedziały się dlaczego mydło myje;
  • „Mały Miś w świecie emocji” – dzieci podczas zajęć dzieliły się swoimi odczuciami na temat radości, strachu, złości i smutku. Rozwiązywały zagadki o emocjach, pokazując różne miny. Odkryły tajemnicę „Kuferka emocji”, którego zawartość niejednokrotnie pomagała wyrzucić swój gniew i złość tak, aby nie robić krzywdy sobie i innym;
  • „Książki dzieciństwa” – w trakcie zajęć dzieci słuchały czytanych baśni
    i bajek, odgrywały przedszkolne teatrzyki. Najwięcej radości sprawili jednak dzieciom rodzice, którzy czytali wiersze i opowiadania w domu, przy boku dziecka, nagrywając przy tym film. W przedszkolu nagrania video zostały wyświetlone na tablicy multimedialnej, dzięki czemu przedszkolaki w przedszkolu poczuły się jak w domu;

Serdecznie dziękujemy za nagranie i przesłanie filmu mamie Hani B., Tomka, Nikoli, Zuzi, Mai H., Madzi I., Fabiana, Tymka, Dominika, Antosi, Dawidka W., Wojtka, tacie Maksa i siostrze Klaudii. 

  • „Dbamy o zdrowie z Małym Misiem” – dzieci wspólnie z Małym Misiem obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania, w trakcie którego samodzielnie przygotowały wartościowe i smaczne owocowe szaszłyki. Układały przy tym rymowanki zachęcające do zdrowego odżywiania;
  • „Zmisiowany eko-kalendarz” – w towarzystwie grupowego misia poprowadzona została pogadanka na temat ekologii. Dzieci chętnie brały udział w różnorodnych działaniach, które edukowały i przynosiły wiele radości. Przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat segregacji śmieci, posprzątał plac wokół przedszkola oraz wykonały i powiesiły na przedszkolnym placu zabaw plakat zachęcający do dbania o ziemię;
  • „Mały Miś i supertajny projekt” – tajemniczy tytuł związany był z poszukiwaniem wyjątkowych ludzi w najbliższym otoczeniu oraz z obchodzonym 15 maja Dniem Niezapominajki. Naszym przedszkolakom życzymy powodzenia w odkrywaniu superbohaterów w swojej codzienności.

Efektem finalnym zakończenia projektu było uzyskanie dla naszego przedszkola Certyfikatu wzorowej placówki !

Skip to content