Audycja radiowa w gr. ,,Muchomorki” i ,,Złote Rybki”

Audycja radiowa w Przedszkolu Samorządowym Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

23 listopada 2022 r. na nagraniu do audycji radiowej z Ks. Grzegorzem był gość specjalny Misiek Kuba. Bardzo wysoki (190cm), wesoły i bardzo zabawny. Dzieci z grup: Złote Rybki
i Muchomorki po tradycyjnym powitaniu z Ks. Chabrosem  przeprowadziły  Wywiad
z Miśkiem Kubą. Dzieci zadawały ciekawe pytania:
Czy lubisz jeść miodek?, Czy lubisz chodzić do szkoły?, W co się lubisz bawić? Co Ty Miśku lubisz robić najbardziej? Gdzie Ty mieszkasz? Misiu czy Ty lubisz dzieci? Jaką porę roku lubisz najbardziej? Czy byłeś na wycieczce? Czy wyjeżdżałeś na wycieczkę samolotem? Jaka jest Twoja ulubiona zabawa? Ma dwie nogi i jest brązowy?  Odpowiedź zaskakująca: To chodzące drzewo! Co jest białe, biało-czarne i pasie się na trawie? Co jest na końcu „tęczy” Odpowiedź Miśka „nie wiem, to mi podpowiedz: „a”.
Były też „trudne” zagadki: Dziecko pyta „Co to jest? Ma cztery łapy, kolor czarny i ma długi ogon”? Misiek odpowiada ”Czarna Pantera”. Tomek dalej kontynuuje: Jest sprytny, ma długi ogon i jeszcze ma długi ogon? Misiek odpowiada: i lubi skakać po drzewach? To pewnie małpiszon?
Fabian z kolei: Ma dwa kopyta i to nie jest zebra… Misiek: To może koń? Muszę wrzucić do komputera i przypomnieć sobie jak wygląda koń? Bo ich teraz nie widać na ulicach…uhm…
Sześciolatki zaśpiewały po angielsku i po polsku piosenki dla Kuby Miśka. Narysowały
z okazji święta Miśka laurki i wręczały je opisując co przedstawia: np.: Misiek idzie do przedszkola, Misiek dostaje laurki, ja narysowałam przyjęcie herbatkowe dla Ciebie Miśku,
a ja prezenty, serduszka, miodek. A ja narysowałem wieczorny spacer z Miśkiem. A ja Miśka jak się pięknie ubrał, a ja jak jadł maliny.
Spotkanie z Miśkiem było sympatyczne, radosne, pełne humoru i szczerości dziecięcej.
Dziękujemy Ks. Grzegorzowi i Miśkowi Kubie za odwiedziny i wesoło spędzony czas.