Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Zajęcia matematyczne w grupie “Smerfy”

Na początku roku szkolnego dzieci 5,6 – letnie z grupy III wzięły aktywny udział w zajęciach matematycznych według propozycji Prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Początkowo uczestniczyły w konstruowaniu gry matematycznej, a następnie w rozgrywaniu ułożonej gry – ściganki. Było to wprowadzenie w swoiste reguły zachowania graczy. W trakcie gry dzieci rozwijały pamięć, myślenie, uczyły się panowania nad sobą, nawet wówczas, gdy nie wszystko przebiegało według ich myśli. Z chęcią i zaangażowaniem przygotowywały własne gry i rywalizowały między sobą.

Ważne w grach matematycznych, iż dzieci uczą się wygrywać i przegrywać.

Kolejne zajęcia, równie atrakcyjne i emocjonujące już niebawem.

Poniżej fotorelacja z zajęć.

Dodaj komentarz

Skip to content