Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Wycieczka grupy “Złote rybki” do Muzeum Regionalnego im. Janusza Petera w Tomaszowie Lub.

  • Homepage
  • Wpisy
  • Wycieczka grupy “Złote rybki” do Muzeum Regionalnego im. Janusza Petera w Tomaszowie Lub.

W ramach programu „Powrót do przeszłości” realizowanego w grupie „Złote rybki” w piątek 8 czerwca 2018 roku dzieci wraz z opiekunami i panią Dyrektor, wybrały się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego im. Janusza Petera w Tomaszowie Lub. Tam uczestniczyły w lekcji muzealnej, podczas której dowiedziały się co to jest eksponat i jak należy zachowywać się w muzeum. Przewodnikiem grupy był pan Daniel Tereszczuk  – tata jednego z przedszkolaków, a jednocześnie archeolog i regionalista, posiadający ogromną wiedzę z zakresu pradziejów regionu tomaszowskiego. To on opowiadał o eksponatach zgromadzonych w poszczególnych salach oraz wyjaśniał do czego kiedyś służyły ludziom.

Dodaj komentarz

Skip to content