Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez dzieci z gr. “Muchomorki”

  • Homepage
  • Wpisy
  • Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez dzieci z gr. “Muchomorki”

„To jest Polska, jesteśmy stąd, urodzeni tutaj, kochamy nasz dom,
świętujemy niepodległość, odrzucamy obce władze,
11 listopada pokażemy to razem!”

Już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom szacunek do polskich symboli i przywiązania do swojej Ojczyzny. Jak co roku, w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji.

10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na uroczystość zostali zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Tomaszowa Lubelskiego, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Radni Rady Miasta oraz rodzice. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo, by podkreślić rangę uroczystości i świętować ten wspaniały, wyjątkowy dzień. Panie wraz z dziećmi z grupy ,,Muchomorki” przygotowały montaż słowno-muzyczny, który pozwolił w prosty, przystępny sposób zachęcić dzieci do poznawania historii Polski i rozwijania postaw patriotycznych. Przedszkolaki z zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki, prezentowały tańce o charakterze patriotycznym.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła całą społeczność przedszkolną do wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Była to podniosła i piękna uroczystość.

Skip to content