Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Spotkanie ze stolarzem gr. II i III

Tuż przed feriami 7 lutego 2019 w naszym przedszkolu zostało zorganizowane spotkanie ze stolarzem, którym jest pan Gabryś Kowalczuk – nasz przedszkolny dozorca. W spotkaniu uczestniczyły dzieci 4 letnie z grupy “Żabki” i dzieci 5 letnie z grupy “Smerfy”. W tym dniu sala przedszkolna zmieniła się w prawdziwy warsztat stolarski. Pan Gabryś przyniósł ze sobą wiele narzędzi niezbędnych do pracy w tym zawodzie oraz zademonstrował, w jaki sposób wykorzystuje się je w pracy. Oczywiście ostrzegł dzieci przed niebezpieczeństwem, jakie grozi podczas nieodpowiedniego ich używania. Piły, heblarki, czyszczarki, wiertarki, kątowniki, dłuta, młotki – wszystkie były w “robocie”. Bardzo ciekawy okazał się strug, spod którego wióra wylatywały w kształcie spiralki. Na zakończenie każde dziecko, które chciało, mogło spróbować swoich sił we wbijaniu gwoździ. A po spotkaniu sprzątania było, że ho…, ho…

Dodaj komentarz

Skip to content