Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Spotkanie z księdzem gr. IV i V

Roczny  Plan Rozwoju Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Krasnala Hałabały w swej treści zawiera kierunki realizacji polityki oświatowej państwa związane z upowszechnianiem czytelnictwa i rozwijaniem  kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Realizując sformułowane zadanie pod nazwą „Książka uczy, bawi, wychowuje” w przedszkolu  w dniu 27 października o godz. 9.30 do 10.30.odbyła się audycja radiowa  Na zaproszenie dyrektor przedszkola Marię Majak-Rebizant z dziećmi 5,6 letnimi ksiądz Grzegorz Chabros nagrał audycje rozmawiając z nimi o książkach i o wartościach jakie niosą w sobie.  Pytał dzieci czego mogą się z nich dowiedzieć i jakie są dla nich ulubione. Przedszkolaki wymieniały utwory klasyki dziecięcej takie jak: Bolek i Lolek, wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy. Ksiądz dziekan zaprezentował krótką bajkę „O trzech synach” z której treści jasno wynikały przesłanki dobrego i złego postępowania. Dzieci doskonale wiedziały, gdzie można książki kupić lub wypożyczyć. Pochwaliły się książkami i kącikami książki w przedszkolnych salach. Nowe doświadczenie dla starszaków takie jak udział w audycji radiowej było ciekawe i inspirujące. Audycja wyemitowana została w Katolickim Radio Zamość dnia 29 października o godz. 12.15. Zapraszamy zainteresowanych do jej wysłuchania.

Dodaj komentarz

Skip to content