Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Projekt ,,ABC Małego Konsumenta” w gr. ,,Żabki”

Od 20 marca 2023r. do 12 maja 2023r. dzieci z grupy ,,Żabki” uczestniczyły w projekcie edukacyjnym ,,ABC Małego Konsumenta” Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Podstawowym celem projektu było uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami takimi jak: konsument, paragon, reklamacja, przemyślane zakupy. W ramach projektu przeprowadzono kilka zajęć o tematyce konsumenckiej. Otrzymane od organizatora scenariusze stanowiły podstawę do ich prowadzenia. Wiadomości i umiejętności, które dzieci zdobyły podczas zajęć w sali mogły wykorzystać podczas zakupów w pobliskim sklepie. Dużym powodzeniem cieszyły się również gry online. Zainteresowanie wzbudził również konkurs plastyczny, w ramach którego przedszkolaki z dużym zaangażowaniem wykonały pracę. Na zakończenie projektu każde dziecko zostało nagrodzone dyplomem udziału w zajęciach oraz drobnym upominkiem.

Skip to content