Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Matematyczna gra – opowiadanie pt. “Wiewiórki w lesie”

   Ciekawą grę – opowiadanie o rozbudowanym wątku matematycznym pn: „Wiewiórki w lesie” prowadzono 19 listopada 2019r. Na „wiewiórki” czekały niespodzianki. Uczestnicy w parach mieli za zadanie powędrować z dziupli na drzewie przez las i pokonywać różne przeszkody! Jedna niespodzianka miła podczas spotkania z jeżem! Druga z lisem! to już było utrudnienie! Należało cofnąć się o kilka pól do tyłu (och!). Na „wiewiórki” czekały w pętlach nagrody-orzechy (fasolki). Należało je po zakończeniu gry przez obu graczy policzyć, poukładać w „dziesiątki” a następnie określić: Kto ma więcej? Kto ma mniej i o ile? Niezwykle trudne zadanie dla dziecka sześcioletniego… Jednakże układając orzechy-fasolki w pełne dziesiątki a następnie w „pary” dzieci dowiadują się i ustalają tę ważną różnicę! Przy pomocy palców u rąk szukaliśmy wspólnie rozwiązania! Gra była emocjonująca!

Dodaj komentarz

Skip to content