Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Jubileusz 40-lecia Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lub.

  • Homepage
  • Wpisy
  • Jubileusz 40-lecia Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lub.

14 czerwca 2022 roku to dla nas szczególna data! Właśnie tego dnia nasze przedszkole obchodziło swoje 40-te urodziny!

Jubileusz przedszkola był okazją do wielu wspomnień. Nasze  przedszkole przez 40 lat wytworzyło bogatą tradycję, swój klimat i przede wszystkim połączyło kilka pokoleń ludzi – nauczycieli, pracowników, wychowanków i absolwentów oraz ich rodziców.

Głównym punktem programu Jubileuszu 40- lecia istnienia przedszkola była część artystyczna, w której swoje popisy taneczne prezentowały dzieci z wszystkich grup: gr. ,,Skrzaty’’ przygotowana przez nauczycielki grupy P. Beatę Świderek i P. Ewelinę Błotniak zaprezentowała taniec do piosenki ,,Wiosenna poleczka’’, dzieci z gr. ,,Żabki’’ przygotowane przez P. Elżbietę Byrę i P. Oliwię Gardecką zatańczyły walca do pięknej melodii z filmu ,,Noce i dnie’’, gr. ,,Smerfy’’ przeniosła nas w kolorowe lata 70-te swoim  skocznym tańcem do piosenki z musicalu ,,Grease’’- ,,You’re the one that I want’’, do której choreografię przygotowały P. Jolanta Samulak i P. Anna Swacha, gr. ,,Złote Rybki’’ przygotowana przez P. Ewelinę Malec swoim tańcem do melodii piosenki ,,Dumka na dwa serca’’ wprowadziła nas w chwilę zadumy, a przedszkolaki z grupy ,,Muchomorki’’ przygotowane przez P. Grażynę Patro odtańczyły uroczystego ,,Poloneza’’. Swoimi talentami pochwalili się również nasi wspaniali absolwenci: mogliśmy zobaczyć pokaz Karate, słuchaliśmy gry na instrumentach oraz podziwialiśmy pokazy wokalne.

Na uroczystość przybyło wielu gości, którzy od wielu lat są przyjaciółmi naszej placówki: Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego- Pan Wojciech Żukowski, Przewodniczący Rady Miasta- Pan Mirosław Fus, dyrektor Biura Poselskiego Posła Tomasza Zielińskiego- Pani Anna Romanowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Lub.- Pan Jacek Pawłucki, Naczelnik Wydziału Oświaty – Pan Henryk Nowosad, ks. dziek. Grzegorz Chabros,  Kierownik Filii Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Lub. – Pani Elżbieta Rafalska, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie- Pani Barbara Krawczyk, prezes ZNP- Pan Dariusz Skroban, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg- Pan Tadeusz Wagner, prezes MPGKiM- pan Waldemar Warzocha,  dyrektorzy szkół i przedszkoli w Tomaszowie Lubelskim: Pan Witold Pitura, Pani Renata Śrutwa- Krupa, Pan Piotr Szumilak, Pani Małgorzata Sidorowicz, Pani Teresa Koszel, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tomaszowie Lub.- Pani Ewelina Mróz, dyrektor Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej w Tomaszowie Lubelskim- pani Anna Syty, dyrektor Tomaszowskiego Domu kultury- Pan Dariusz Krech, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej- Pan Adam Skorniewski, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lub- Pani Wioletta Myszczyńska i Pan Rafał Miszczyszyn, przedstawiciel Nadleśnictwa Tomaszów- Pani Daria Łata, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lub.- Pan Paweł Chromiec, przedstawiciele Straży Granicznej, byli pracownicy: Pani Edyta Działa, Pani Teresa Warmińska, Pani Lucyna Anioł, Pani Maria Wiśniewska,  emerytowani pracownicy przedszkola: pani dyrektor Barbara Borkowska, Pani Władysława Proc, Pani Urszula Kudlicka, Pani Bożena Terlecka- Mazur, Pani Wanda Dziewiczkiewicz, Pani Bronisława Sienkiewicz, Pani Maria Dmitroca, Pani Maria Szabat, Pani Janina Joniec, Pani Zofia Malec, członkowie Rady Rodziców, na czele z przewodniczącą- Panią Kingą Dąbrowską, byli przewodniczący Rady Rodziców- Pan Jan Zdzioch, Pani Barbara Dewodzka, Pani Anna Hawryluk.

Wszyscy goście byli zachwyceni częścią artystyczną i występami dzieci. Podczas przemówień składali gratulacje na ręce Pani Dyrektor, życząc nam kolejnych 40 tak owocnych lat. Nasza placówka otrzymała również specjalną nagrodę- medal za zasługi dla Tomaszowa Lubelskiego im. Tomasza Zamoyskiego Założyciela Miasta za 40-letnie zaangażowanie w pracę na rzecz wychowania i edukacji przedszkolnej dzieci w Tomaszowie Lubelskim.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom oraz firmom zaangażowanym w obchody Jubileuszu 40-lecia naszej placówki. Szczególnie podziękowania kierujemy do rodziców za przygotowane wypieki oraz pomoc w organizacji a także w obsłudze festynu. Panu Robertowi Myszka dziękujemy za wykonanie fotorelacji z uroczystości,  a także sponsorom naszej uroczystości: Państwo Barbara i Tomasz Szalusiowie, Państwo Paulina i Łukasz Jagusiowie, Państwo Arkadiusz i Ilona Kudybowie, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Tomaszowie Lub.

Skip to content