Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Audycja radiowa pt: ,,Postrzegamy osoby niepełnosprawne- pomagamy innym”

  • Homepage
  • Wpisy
  • Audycja radiowa pt: ,,Postrzegamy osoby niepełnosprawne- pomagamy innym”

W dniu 10 marca 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie z Redaktorem Grzegorzem Ch. Po tradycyjnym powitaniu  Ks. zapytał dzieci w jakim przedszkolu gościmy Radiosłuchaczy?

Lenka poinformowała, iż nagrywamy audycję w grupie Muchomorki w Przedszkolu Nr 5 Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim. Ksiądz zaprosił do odpowiedzi Olka pytając o dzieci, które nie mogą chodzić do przedszkola. Chłopiec odpowiedział: bo są chore! Ksiądz dodał: zatem muszą być w domu! Skierował pytanie do Oliwiera: Dlaczego mówimy o chorych kolegach? Oliwier odpowiedział: Bo chcemy im zrobić niespodzianki! Haniu, co jeszcze możemy dla nich zrobić? Możemy im pomóc! Daniella dodała: Chcemy, żeby byli zdrowi! Franio dodał: Chcemy im pomagać! Ksiądz poinformował dzieci i słuchaczy, że są różne choroby, które nie pozwalają uczęszczać dzieciom do przedszkola. Jak dzieci mogą pomagać? Co Wy robicie? Zaprosił Wiktorię do odpowiedzi: „Naszykowaliśmy różne kolorowanki”. Jak się Dawid czuje, gdy jest chory i nie może chodzić do przedszkola? Dawid odpowiedział: Jest mi źle! Co jeszcze możecie powiedzieć o samopoczuciu? Iga: Tęsknimy za koleżankami! Lenka: Jest mi źle!

Ksiądz dodał podsumowując: To świetnie, że włączyliście się w akcję pomocy innym chorym dzieciom. Posłuchajcie teraz opowiadania:           ,,O dzięciołku Kornelku, który nie nauczył się latać” Dzieci uważnie słuchały treści o chorym Kornelku i o tym jak sobie radził mimo swych fizycznych braków. Cecha szczególna dzięcioła to empatia! I dzięki niej inne zwierzęta bardzo go lubiły, starał się bowiem pomagać każdemu, kto tylko tej pomocy potrzebował!

 W opowiadaniu podkreślono, że  „Inny”- to nie znaczy gorszy! „Inny” ma marzenia, ma prawo do zabawy, ma prawo do miłości, do bezpieczeństwa! Dzieci w rozmowie na temat bohatera Kornelka -dzięciołka podkreślali fakt potrzeby przyjaciół, zabawy z rówieśnikami, wtedy czują się szczęśliwi! Hania opowiadała co dzieci przygotowały dla Marcelka, Antoś podkreślił, że zbierają kredki i malowanki, Oliwier przypomniał o książeczkach rysunkowych.

Ksiądz zapytał: Po co to wszystko robicie? Dzieci mówiły, żeby Marcelkowi nie było smutno!

Redaktor podkreślił wagę pomocy niesionej przez dzieci z grupy Muchomorki! To piękna prawda…Następnie sześciolatki zaśpiewały piosenkę pt: Pomyśl o innych, poproś o pomoc! Dyskutowały też na temat ważnego przesłania i zawartych słów w piosence.

Ksiądz podsumował, że nie jesteśmy na świecie sami, jest mnóstwo życzliwych ludzi, jeśli tylko ktoś potrzebuje pomocy, należy o nią poprosić! Nawiązywanie relacji z innymi ludźmi jest ważne! Dzieci wyrecytowały krótki wierszyk o pomocy innym i tymi słowami zakończono audycję. Niech te słowa od dzieci przyniosą Wam Szanowni Radiosłuchacze radość!

 Maria Majak-Rebizant

Dodaj komentarz

Skip to content