Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Przedszkole Samorządowe Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Audycja radiowa- dzieci 6-letnie

Gdzie mieszka dobroć?

Podczas audycji radiowej z udziałem księdza Grzegorza Chabrosa, 6-letnie przedszkolaki z gr. „Złote rybki’ i „Muchomorki” poszukiwały odpowiedzi na pytania „Gdzie mieszka dobroć?”, „Kogo można nazwać dobrym człowiekiem?”, „Dlaczego warto pomagać innym?”

Wstępem do rozmów było wysłuchanie przez dzieci opowiadania pt. „Zaczarowany flet”, w którym zły i podstępny czarnoksiężnik wykradł z królestwa zaczarowany flet, odpowiedzialny za dobro i radość. Na szczęście mądry król uratował z pomocą krasnoludków Krainę Życzliwości, w której zapanowały szczęście i zgoda. Dzieci rozmawiały o słowach, które kojarzą im się z dobrocią, miłością i życzliwością. W trakcie wypowiedzi wielokrotnie podkreślana były pozytywna siła życzliwości i zwycięstwo dobra nad złem.

Dopełnieniem wszystkich dziecięcych wypowiedzi była piosenka o szacunku „Pokochaj bliźniego – młodego, starego” zaśpiewana przez „Muchomorki” i wiersz „Warto pomagać” wypowiedziany przez „Złote rybki”.

Kończąc audycję dzieci złożyły obietnicę „Obiecuję być dobrym, uczynnym. Będę chętnie pomagać innym”. Ksiądz Grzegorz wielokrotnie też podkreślał, że Pan Jezus jest miłością i że dobro mieszka w każdym człowieku.

Skip to content