• Zajęcia matematyczne

  W tygodniu oczekiwania na wizytę Mikołaja w Przedszkolu Samorządowym Nr 5 odbyły się zajęcia matematyczne w sześciolatkach według propozycji Prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

  Dzieci grały w matematyczną grę pn: „Mikołaje rozdają prezenty”. Nie było łatwo…

  Gra matematyczna polegała na przeliczaniu, dodawaniu, odejmowaniu, układaniu zbiorów równolicznych, porównywaniu! „W tym domku ile dzieciaków jeszcze nie otrzymało prezentów? A ile już dostało?”

  Ważny była reguła czy zasada, iż każde dziecko mieszkające w domu ma otrzymać od Mikołaja jeden prezent oraz  za jednym razem Mikołaj może zostawić tylko 3 prezenty!

  Reguła również ważna- niekoniecznie gra ma się skończyć w momencie, gdy jeden z graczy(Mikołaj) już prezenty rozda! Niektórym dzieciom brakowało cierpliwości!!!! Chciały rozdać prezenty, wygrać i zakończyć grę!!!

   Nie dla wszystkich sześciolatków  ważne było zakończenie gry, w której dzieci mieszkające w danym domku otrzymały prezenty!!!  Niektóre stwierdziły, że była męcząca!

  Ale w momencie, gdy zadałam pytanie czy każde z nich lubi otrzymywać prezenty? Odpowiadały tak!!!

  To teraz widzicie, że „praca” Mikołaja jest trudna i męcząca!(podsumowałam).

  Proszę zatem pograć w tę grę ze swoim sześciolatkiem… zachęcam bardzo – będzie ta zabawa doskonałym etapem i ćwiczeniem operacji umysłowych i będzie uczyła Was Drodzy Państwo i Wasze Dzieci cierpliwości!!!!

  Maria Majak-Rebizant

  W załączeniu przedstawiam zdjęcia  z zajęć (plansze gier wykorzystane podczas zajęć – gier matematycznych).