• Zajęcia matematyczne w grupie sześciolatków

Przed świętami Bożego  Narodzenia w Przedszkolu Samorządowym Nr 5 odbyły się kolejne zajęcia matematyczne w sześciolatkach według propozycji Prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Dzieci tym razem rysowały samodzielnie gry pn: „Mikołaje rozdają prezenty”.

Gra matematyczna polegała na przeliczaniu, dodawaniu, odejmowaniu, układaniu zbiorów równolicznych, porównywaniu! Które dzieci i w którym  domku jeszcze nie otrzymały prezentów?

Ważny była reguła czy zasada, iż każde dziecko mieszkające w domu ma otrzymać od Mikołaja jeden prezent. Za jednym razem Mikołaj może zostawić tylko 4 prezenty!

Bardzo ważna sprawa: gra może się skończyć w momencie, gdy Mikołaje prezenty rozdadzą!

Jeden zespół wybrał do zabawy grę matematyczną: polowanie na tygryska. Głównym zadaniem w grze było ukrycie jednej liczby w ciągu 1-10. Drugi gracz miał odkryć, gdzie się ukrył ”tygrysek”?

Przedstawiam zdjęcia  z zajęć.

Maria Majak-Rebizant