• Sześciolatki nagrywają audycję radiową

Mini-audycja radiowa w Przedszkolu Samorządowym Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim

Pierwsza audycja radiowa z sześciolatkami prowadzona przez ks. Grzegorza Chabrosa odbyła się 19 września 2017 roku  w sali grupy Muchomorki.

Po radosnym powitaniu i przedstawieniu tematu spotkania audycji:

WYCHOWANIE – TO NIEŁATWE ZADANIE dzieci z grupy Muchomorki powiedziały przysięgę, której już nauczyły się w przedszkolu:

Ja mały zuch!

W przyjaźń bardzo wierzę, nigdy nie uderzę!

Każdemu pomogę tyle ile mogę, uprzejmy i miły, będę w każdej chwili.

I nie będę kłamał!  Win na innych zganiał.  Co mi Pani powie wysłucham i zrobię!!! (Adam Wacławski Katarzyna Bayer)

Ks. Grzegorz Chabros zapytał dzieci: Kto podejmuje trud wychowania? To pytanie było dla dzieci proste, odpowiadały: „ mama i tata”, „ciocia”, „pani w przedszkolu”, „książka”, „babcia i dziadek”.

Ks. Chabros zadał kolejne pytanie: W jakim celu wychowujemy człowieka?

6-latki odpowiadały: „żeby mama i tata się nie złościli”, „ żeby nie być samemu”, „żeby mieć wiadomości”, ”żeby nie być samolubem”.

Ksiądz powiedział że w życiu każdego człowieka ważne jest, aby być otwartym na drugiego człowieka, mieć przyjaciół, wysłuchać miłych słów od drugiego człowieka.

Dzieci zaśpiewały piosenkę pt: ”Przedszkole – drugi dom”.

Ks. Chabros zapytał wychowanków: ”Poprzez jakie gesty i słowa zdobywamy przyjaciół?

Dzieci wypowiadały się: „mówić, że kochamy”,” przytulić kogoś „nie bić się, nie szczypać”, „nie kłamać”, „razem się bawić”, „dzielić się”.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja wiersza przez grupę 6-latków ze „Złotych rybek” pt: „ Recepta na przyjaźń” . A. Wacławski, K. Bayer

„Sroka pyta borowika, jak przyjaciół się zdobywa. Pan borowik temat zna, gdyż przyjaciół wielu ma.

– Droga sroko- odpowiada- przyjaźń to nie maskarada. Przyjaźń to poważna sprawa, a nie jakaś tam zabawa.

– Bo przyjaciel – dalej mówi- to jest ktoś, kto ciebie lubi. Kto nie skarży się na ciebie, kto pomoże ci w potrzebie.”

Audycja radiowa ze spotkania będzie wyemitowana w sobotę w Katolickim Radio Zamość.