• Audycja radiowa gr. IV i V

    23 października 2018 r. odbyła się już druga audycja radiowa z udziałem sześciolatków z gr. IV „Złote Rybki” i V „Muchomorki” nagrywana przez ks. Grzegorza Chabrosa z Katolickiego Radia Zamość. Tematem spotkania było „PODRÓŻOWANIE” (kompetencja kluczowa: porozumiewanie się w językach obcych).

    Sześciolatki bardzo chętnie opowiadały, gdzie wyjeżdżały podczas lata. I tak: do Turcji pojechał Wojtek, do Warszawy pojechała Kasia. Gabrysia wyjeżdżała nad morze nasze w Polsce. Szymon pojechał z mamą i tatą do Bułgarii. Alek był nad morzem. Do Hiszpanii wybrała się Zuzia i poinformowała radiosłuchaczy, że porozumiewała się w języku angielskim i hiszpańskim. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę po angielsku, którą nauczyły się w przedszkolu pt: „Kolory”.  Na zakończenie dzieci do mikrofonu mówiły znane im ”słowa klucze” w różnych językach, np.: po niemiecku, angielsku, turecku, hiszpańsku, francusku: dzień dobry, dziękuję, jak się masz, jestem głodny. Zapraszamy do wysłuchania audycji.